Blog

przeprowadzka

Przeprowadzka – czas porządków. Czego warto się pozbyć?

Opublikowano: Czerwiec 4, 2022

Zmiana miejsca zamieszkania to zadanie, które wymaga logistycznego myślenia pod wieloma różnymi względami. Do jednych z ważniejszych etapów pakowania i przenoszenia rzeczy do zupełnie nowego miejsca zalicza się selekcję zgromadzonego dobytku, zwłaszcza wtedy, gdy przestał się on mieścić w zaledwie dwóch walizkach. Zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę nie jest oczywiście zbyt dobrym pomysłem. W codziennym biegu z łatwością zapominamy, jak dużą część z posiadanych przedmiotów trzymamy wyłącznie z powodu sentymentu, przyzwyczajenia lub „tak na wszelki wypadek”. Nic więc dziwnego, że w wielu przypadkach przeprowadzka stanowi doskonałą okazję do wykonania specjalnego rachunku sumienia i rozpoczęcia nowego etapu życia z czystym kontem, czyli – bez stosów rzeczy, których nie potrzebujemy. Z czym zatem powinniśmy się pożegnać, zanim poprosimy firmę przeprowadzkową z Warszawy o pomoc?

Czytaj dalej

przeprowadzka

Jak transportować delikatne przedmioty w trakcie przeprowadzki?

Opublikowano: Maj 18, 2022

Przeprowadzka to ogromne wydarzenie w życiu człowieka, jednak zanim na dobre rozgościmy się w nowym lokum, trzeba wcześniej spakować cały dobytek i przewieźć go na miejsce. Wiele z przedmiotów codziennego użytku pakuje się sprawnie i bez większych problemów (np. ubrania, książki, zabawki), natomiast w przypadku delikatnych akcesoriów zadanie to może już nie być takie proste. Chodzi przede wszystkim o wszelkie ruchomości wykonane ze szkła lub porcelany oraz drogie sprzęty elektroniczne. Obawa, że ulegną one stłuczeniu, obiciu lub uszkodzeniu, wydaje się całkiem uzasadniona – wszak podczas transportu samochodowego istnieje całkiem spore ryzyko, że na zakrętach lub nierównościach przewożone pudła będą o siebie wzajemnie uderzać. Aby oszczędzić sobie związanego z tym stresu, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie dobytku.

Czytaj dalej

przeprowadzka

Jak zadbać o zwierzęta w trakcie przeprowadzki?

Opublikowano: Kwiecień 12, 2022

Przeprowadzka jest bardzo chaotycznym czasem. Może być szczególnie skomplikowana, jeśli ma się zwierzę. Niektóre zwierzaki łatwiej, inne trudniej znoszą zmiany otoczenia. Do przeprowadzki ze zwierzęciem trzeba się odpowiednio przygotować. Inaczej można narazić i siebie i je na niepotrzebny stres. Sposób przygotowania na tę sytuację jest różny w zależności od gatunku zwierzęcia.

Czytaj dalej

przeprowadzka

Ile czasu trwa typowa przeprowadzka?

Opublikowano: Marzec 3, 2022

Przeprowadzka to czas, którego nie lubi większość osób. Jest męcząca, zabiera sporo czasu, wprowadza chaos. Jednak przygotowanie jej w odpowiedni sposób pozwoli uprościć to zadanie na tyle, by odbyło się możliwie jak najszybciej. Warto ułożyć plan przeprowadzki. W przypadku przeniesienia hali magazynowej czy firmy tym bardziej konieczne jest odpowiednie zaplanowanie wszystkich czynności, aby nie dopuścić do przedłużenia zastoju w pracy firmy.

Czytaj dalej

hala magazynowa

Przeprowadzka hali magazynowej – największe trudności i wyzwania logistyczne

Opublikowano: Styczeń 21, 2022

Przeprowadzka jest niezwykle ciężkim przedsięwzięciem niezależnie od jej skali. Jednak w przypadku przeniesienia całej hali magazynowej jest to szczególnie trudne zadanie. Konieczne jest wykonanie tego w taki sposób, by jak najmniej utrudnić ciągłość pracy hali oraz by nie dopuścić do żadnych strat. Całe przedsięwzięcie musi odbyć się w sposób przemyślany.

Czytaj dalej

przeprowadzka

Jakie materiały pakowe są używane do przeprowadzek?

Opublikowano: Grudzień 28, 2021

Podczas przeprowadzki bardzo istotne są materiały, do których można spakować rzeczy. Należy je zorganizować przed przeprowadzką albo skorzystać z tych dostarczonych przez firmę transportową. Aby nie marnować niepotrzebnie materiałów do pakowania, warto skorzystać z tego, co już się posiada. Warto przemyśleć, do czego ma zamiar się zapakować rzeczy kruche, czy ciężkie.

Czytaj dalej

rodzina będzie się przeprowadzać

Organizacja przeprowadzki międzymiastowej. Etapy działania

Opublikowano: Listopad 9, 2021

Przeprowadzka to zawsze stresujący czas, nawet jeśli dotyczy przenoszenia się w obrębie jednego miasta. Przeprowadzka za granicę jest znacznie bardziej skomplikowana. Z tego powodu warto ustalić sobie plan działania i przygotować wszystko, co niezbędne do przeprowadzki z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. Takie działanie ograniczy ilość nerwów i ułatwi całe przedsięwzięcie.

Czytaj dalej