Ile czasu trwa typowa przeprowadzka?


Marzec 3, 2022

Przeprowadzka to czas, którego nie lubi większość osób. Jest męcząca, zabiera sporo czasu, wprowadza chaos. Jednak przygotowanie jej w odpowiedni sposób pozwoli uprościć to zadanie na tyle, by odbyło się możliwie jak najszybciej. Warto ułożyć plan przeprowadzki. W przypadku przeniesienia hali magazynowej czy firmy tym bardziej konieczne jest odpowiednie zaplanowanie wszystkich czynności, aby nie dopuścić do przedłużenia zastoju w pracy firmy.

Jak długo może trwać przeprowadzka?

Długość przeprowadzki zależy od wielu czynników. W przypadku przeprowadzki osób prywatnych przewiezienie rzeczy zwykle trwa ok. 1 - 2 godziny. Na ten czas ma wpływ głównie odległość, jaka dzieli lokum, z którego przewożone są rzeczy do nowego mieszkania. Jeśli przeprowadzka będzie dotyczyła zmiany miasta, podróż przedłuży się zależnie od odległości między miastami.

Przeprowadzka firm i hali magazynowych może trwać kilka dni. Wszystko zależy od ilości przedmiotów, które trzeba przewieźć i podobnie jak w przypadku przeprowadzek osób prywatnych, od odległości, którą trzeba pokonać podczas przeprowadzki. Ważne jest także to jakiego rodzaju przedmioty mają zostać przewiezione. Jeśli są bardzo duże, trudne w transporcie, czy nawet wymagające specjalistycznego sprzętu do przewożenia, oczywiste jest, że taka przeprowadzka firmowa zajmie znacznie więcej czasu.

Od czego zależy długość przeprowadzki?

W przypadku przeprowadzek z mieszkania do mieszkania duży wpływ ma ilość mebli. Znacznie szybciej przeprowadzi się para, która ma jedynie ubrania i inne przedmioty łatwe w transporcie niż rodzina z wieloma meblami. Poza tym, ważnym czynnikiem jest sposób pakowania. Nie powinno się pakować wielu ciężkich rzeczy do jednego pudła, ponieważ trudno będzie je przenieść. Również lepiej nie pakować przedmiotów w wiele niewielkich pudełek czy toreb, ponieważ będą bardzo nieporęczne.

Przeprowadzkę mogą znacznie spowolnić pewne ograniczenia związane z wyposażeniem budynków. Znacznie łatwiej przenieść się do mieszkania na parterze, czy do mieszkania w budynku z windą, niż do takiego, do którego wszystko trzeba nosić ręcznie przez kilka pięter.