Organizacja przeprowadzki międzymiastowej. Etapy działania


Listopad 9, 2021

Przeprowadzka to zawsze stresujący czas, nawet jeśli dotyczy przenoszenia się w obrębie jednego miasta. Przeprowadzka za granicę jest znacznie bardziej skomplikowana. Z tego powodu warto ustalić sobie plan działania i przygotować wszystko, co niezbędne do przeprowadzki z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. Takie działanie ograniczy ilość nerwów i ułatwi całe przedsięwzięcie.

Co należy zrobić przed rozpoczęciem pakowania?

Pierwszym etapem jest ustalenie terminu przeprowadzki międzynarodowej. Gdy już wiadomo, kiedy dokładnie ma to nastąpić, warto zadzwonić do firmy organizującej przeprowadzki, aby dowiedzieć się, ile czasu będzie potrzebowała na przygotowanie się do zlecenia. Następnym etapem jest zorganizowanie wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych przeprowadzki. Mogą się one różnić w zależności od kraju, do którego ma nastąpić przeprowadzka. Bardziej skomplikowane są wymogi w państwach spoza Unii Europejskiej. 

Kolejną rzeczą jest zrobienie planu pakowania. Dobrze jest pogrupować przedmioty od najmniej potrzebnych na co dzień, do tych najczęściej używanych. Te rzadko używane można spakować z większym wyprzedzeniem.

Warto też przygotować pudła i kartony, do których będzie się pakowało dobytek.

Jak spakować się by przeprowadzka przebiegła sprawnie? 

Spakuj przedmioty, segregując je według pomieszczeń, do których mają trafić w nowym mieszkaniu. Pudła z przedmiotami powinny być opisane w dobrze widocznym miejscu. Wszystkie delikatne przedmioty zabezpiecz folią bąbelkową, gazetami albo ręcznikami. Warto przygotować sobie pudełko z najpotrzebniejszymi w pierwszym dniu po przeprowadzce rzeczami. Przyda się, zanim rozpakuje się wszystkie rzeczy i poukłada je w szafach.

Kolejnym etapem jest znoszenie pudeł i mebli i pakowanie ich do auta. W każdej usłudze oferowanej przez naszą firmę przenoszenie bagażów jest zapewnione.

Jeśli istnieje konieczność, możliwe jest magazynowanie powierzonych przedmiotów. Wtedy można odsunąć o jakiś czas wprowadzenie się do nowej lokalizacji. 

Następnym etapem jest transport rzeczy oraz wypakowanie i wniesienie ich do nowego lokum.