Jak zadbać o zwierzęta w trakcie przeprowadzki?


Kwiecień 12, 2022

Przeprowadzka jest bardzo chaotycznym czasem. Może być szczególnie skomplikowana, jeśli ma się zwierzę. Niektóre zwierzaki łatwiej, inne trudniej znoszą zmiany otoczenia. Do przeprowadzki ze zwierzęciem trzeba się odpowiednio przygotować. Inaczej można narazić i siebie i je na niepotrzebny stres. Sposób przygotowania na tę sytuację jest różny w zależności od gatunku zwierzęcia.

Jak pomóc zwierzakowi przetrwać przeprowadzkę?

Zwierzęta, które szczególnie trudno znoszą wszelkie zmiany to koty. Dla nich przeprowadzka jest bardzo stresująca. W czasie wynoszenia mebli warto zamknąć zwierzaka w innym pokoju, aby nie stresować go obecnością wielu nowych ludzi.

W przypadku psa przeprowadzka nie jest aż tak wielkim problemem. Psiaki dość łatwo przyzwyczajają się do nowych miejsc. Jeśli jest taka możliwość, to warto psa zabrać wcześniej do nowego mieszkania, żeby nie było dla niego zupełnie obce.

Najmniejszym problemem jest transport niewielkich gryzoni. W ich przypadku powinno się zabrać klatkę ze sobą. Nie należy przekazywać jej obcym osobom, aby nie stresować dodatkowo zwierzęcia.

Jeśli posiada się zwierzę, warto skorzystać z usług profesjonalistów. W trakcie przeprowadzki firma transportowa zajmie się przenoszeniem dobytku, a właściciel zwierzęcia będzie mógł się nim zajmować.

O co należy zadbać podczas przeprowadzki ze zwierzęciem?

Przed przeprowadzką ważne jest przygotowanie wszystkich niezbędnych gadżetów. Jeśli ma się kota, koniecznie należy wyposażyć się w transporter. Właściciele rybek powinni kupić oddychające worki do transportu ryb. Dla nich transport może być szczególnie niebezpieczny.

W przypadku przeprowadzki za granicę konieczne jest sprawdzenie jakie formalności trzeba wypełnić. Mogą być wymagane szczepienia, paszporty, czy mikrochipy. Każdy kraj ma inne wymogi w tej kwestii.

Podczas pakowania rzeczy, należy oznaczyć, w którym pudle znajdują się przedmioty zwierzęcia. Ważne jest, aby jak najszybciej wyjąć zabawki, kocyki czy posłanie, dzięki którym zwierzę poczuje się bezpieczniej ze względu na znajomy zapach. Należy być cały czas ze zwierzęciem, dzięki obecności opiekuna będzie mniej przestraszone.