Jakie materiały pakowe są używane do przeprowadzek?


Grudzień 28, 2021

Podczas przeprowadzki bardzo istotne są materiały, do których można spakować rzeczy. Należy je zorganizować przed przeprowadzką albo skorzystać z tych dostarczonych przez firmę transportową. Aby nie marnować niepotrzebnie materiałów do pakowania, warto skorzystać z tego, co już się posiada. Warto przemyśleć, do czego ma zamiar się zapakować rzeczy kruche, czy ciężkie.

Pakowanie rzeczy kruchych i delikatnych

Pakowanie bardzo cennych i delikatnych rzeczy warto zlecić pracownikowi firmy transportowej, dzięki czemu zostaną spakowane i zabezpieczone w sposób fachowy i dokładny.
Pozostałe kruche rzeczy, takie jak szklanki, kosmetyki, butelki, warto owinąć czymś, co zabezpieczy je przed ewentualnym stłuczeniem. Mogą to być ubrania, folia bąbelkowa czy stare gazety.
Większe delikatne przedmioty, takie jak np. lampka biurkowa, czy sprzęt elektroniczny dobrze jest umieszczać w pudłach i dopełnić je miękkimi rzeczami, jak np. ubrania. Do pakowania sprzętów elektronicznych warto wykorzystać oryginalne opakowania, w których zostały kupione.

Otwarte kosmetyki dobrze jest pakować w woreczki strunowe. Dzięki temu, jeśli w czasie transportu się otworzą albo opakowanie się uszkodzi, to inne przedmioty nie zostaną pobrudzone kosmetykiem.
Delikatnych rzeczy nie należy wkładać do jednego pudła z ciężkimi przedmiotami, ponieważ kruche rzeczy mogą zostać uszkodzone przez te ciężkie w czasie transportu.

Pakowanie rzeczy dużych lub ciężkich

W przypadku przedmiotów takich jak książki raczej nie ma konieczności zabezpieczania ich folią bąbelkową, gazetami, czy ubraniami. Należy się raczej skupić na tym, aby pakować je w pudło, które jest bardzo wytrzymałe. Na rynku są dostępne pudła na przeprowadzki mające bardzo dużą ładowność. Należy jednak pamiętać, by łączyć rzeczy ciężkie z tymi lekkimi, ponieważ w innym przypadku pudło może ważyć na tyle dużo, że nie będzie możliwe podniesienie go.
Przedmioty zajmujące dużo miejsca, ale będące bardzo lekkie, warto zapakować w worek próżniowy. Dzięki temu np. pościel nie zajmie dużo miejsca.
Ubrania, które przetrzymuje się na wieszakach, warto wkładać np. do wytrzymałego worka na śmieci razem z wieszakami. Przyspieszy to proces rozpakowywania.